rinok2020_01.jpg
rinok03.jpg
rinok2020_02.jpg
bg2020_01.jpg
divadlo01.jpg
divadlo02.jpg
puncobranie.jpg
rinok01.jpg
rinok02.jpg
bg2020_02.jpg
previous arrow
next arrow

Denné Centrum Frézia

Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Domov sociálnych služieb, ktorý pomáha deťom a dospelým ľuďom s mentálnym postihnutím, viacnásobným postihnutím a autizmom v rámci nášho regiónu.

Činnosť v zariadení sa už viac ako desať rokov zameriava mimo iné na sociálnu rehabilitáciu, sociálno-výchovné aktivity pri snahe udržiavať dosiahnutú úroveň zručnosti, vedomosti, schopnosti klienta, rozvoj jeho sociálnych návykov, či  komunikačných zručnosti. Vytvára priestor na rozvoj, skupinových, či individuálnych voľnočasových aktivít a záujmov a koníčkov tejto zraniteľnej cieľovej skupiny ľudí. Práve v rámci  dielenských aktivít, kde sa uplatňujú viaceré terapeutické prístupy (arte-ergo)  majú naši skvelí klienti možnosť sa realizovať a vytvárať množstvo výrobkov, ktoré sú odrazom ich jedinečného sveta.

Prezentovali sme výrobky, ktoré vzišli z týchto možno krehkých a občas neistých, ale vždy nadšených rúk. Vyšívané drobné darčekové predmety, maľované tašky, mydielka, košíky pletené z pedigu, či háčkované, bižuteria (naušničky, náramky), ale aj výrobky z keramiky.


FB www

 

Reportáž v MTP

­